Cwm Lickey Welsh League + TrailSun 27/03/2011 18:45
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl Name                       Club         Text2         Time 



Brown  (14)               8.2 km  360 m   17 C    

    1 Matthew Crane              BOK          M21          61:46 
    2 Christopher Lewis          SBOC         M35          78:26 
    3 Keith Agmen                BOK                       78:33 
    4 Peter Ward                 NGOC         M40          82:25 
    5 Grace Crane                BOK          W21          84:13 
    6 Charles Daniel             BOK          M55          95:29 
    7 Tim Longley                BOK          M21         102:29 
    8 Adrian Moir                SWOC         M50         103:34 
    9 Paul Gebbett               BOK          M40         105:15 
   10 Charlie Jenkins            SBOC         M16         114:39 
   11 Philip Jenkins             SBOC         M45         115:29 
   12 Simon Paterson             TVOC         M40         147:06 

      Nick Silk                  SWOC         M45             mp 
      Patrick Walder             CLYDE        M40            dns 



Blue  (30)                6.0 km  235 m   15 C    

    1 Nick Dallimore             SWOC         M55          68:44 
    2 Mark Burley                BOK          M21          70:39 
    3 Stuart Lewis               SWOC         M16          71:57 
    4 Jeremy Parr                SWOC         M40          73:43 
    5 David Palmer               BOK          M65          75:12 
    6 Kevin Bracher              SOC          M55          77:34 
    7 Niall Reynolds             SBOC         M50          79:21 
    8 Sam Mitchell               SBOC         M16          79:54 
    9 Katie Reynolds             SBOC         W18          80:37 
   10 Mark Dyer                  BOK          M60          81:47 
   11 Stephen Reynolds           SBOC         M16          83:08 
   12 Dudley Budden              BOK          M65          83:42 
   13 Trevor Griffiths           BOK          M60          84:28 
   14 Gill Lock                  SBOC         W45          94:06 
   15 David Mitchell             SBOC         M50          95:14 
   16 Chris Johnson              BOK          M55          96:54 
   17 Nigel Ferrand              SWOC         M55          98:04 
   18 Peter Ribbans              SWOC         M50          99:16 
   19 Roger Stein                SBOC         M55          99:38 
   20 Howard Thomas              BOK          M65         100:23 
   21 Ken Ricketts               BKO          M55         103:20 
   22 Tessa Lewis                SWOC         W45         104:08 
   22 Kevin Bush                 SWOC         M50         104:08 
   24 Margaret Reynolds          SBOC         W50         111:51 
   25 Katy Dyer                  BOK          W60         114:27 
   26 Stuart Kraus               IND          M50         122:02 
   27 Shirley Robinson           NGOC         W55         139:29 
   28 Jane Bush                  SWOC         W50         140:08 

      Stephen Robinson           NGOC         M50             mp 
      Richard Cronin             BOK          M21            dns 



Green  (17)               4.1 km  175 m   11 C    

    1 John Ward                  NOR          M65          61:00 
    2 Frank Ince                 SWOC         M65          65:17 
    3 Gill Manning               SWOC         W60          66:56 
    4 Graham Tough               SWOC         M65          68:01 
    5 Sarah Jenkins              SBOC         W45          70:13 
    6 Anne Palmer                BOK          W60          71:53 
    7 Mark Blackstone            BOK                       74:56 
    8 Jeffrey Baker              LOG          M60          79:34 
    9 Caroline Gay               IND          W21          84:08 
   10 Tony Noott                 BOK          M70          86:08 
   11 Sally Thomas               BOK          W65          87:05 
   12 Susan Colbert              SWOC         W60          92:41 
   13 Peter Maloney              SWOC         M65          97:25 

      Wayne Lewis                SWOC         M45             mp 
      Annemieke Silk             SWOC         W40             mp 
      Emily Lewis                SWOC         W18            dns 
      Anne May                   SLOW         W60            dns 



Light Green  (5)          3.3 km  90 m   11 C     

    1 Andy Fielding              IND          M21          42:23 
    2 William Reynolds           SBOC         M14          48:32 
    3 Anne Donnell               BOK                       73:17 
    4 Kate Janossy               SPLOT        W35          87:45 

      Alan Mackenzie             SWOC         M60             mp 



Orange  (7)               2.8 km  85 m   12 C     

    1 Jim Bailey                 IND          M8           46:39 
    2 Tania Pallett              IND          W35         154:32 

      Jenny Lewis                SWOC         W12             mp 
      Siobhan Lock               SBOC         W12             mp 
      Cornel Parr                SWOC         M10             mp 
      Isobel Moir                SWOC         W12            dns 
      Charlotte Kemp             SWOC         W40            dns 



Yellow  (7)               2.1 km  35 m   10 C     

    1 Quinlan Silk               SWOC         M10          12:36 
    2 Amy Curtess                IND          W40          21:20 
    3 Carys Lock                 SBOC         W10          22:24 
    4 Jasmine Silk               SWOC         W10          23:34 
    5 Adezelu Parr               SWOC         W10          28:02 
    6 Glenn Moir                 SWOC         M10          40:19 
    7 Fraser Stephens            SPLOT        M2           61:00 



8K Trail  (2)             8.0 km  200 m   8 C     

    1 Ellie Salisbury            SWOC         W50          59:43 
    2 William Fear               IND          M45          71:15